BESO Başkanı Çiftçi’den Ramazan Bayramı mesajı

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BESO Başkanı Çiftçi’den Ramazan Bayramı mesajı
Yayınlama: 07.04.2024
58
A+
A-

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BESO) Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, yayımladığı mesajda, İslam âlemi başta olmak üzere esnaf-sanatkarların ve tüm Batmanlıların Ramazan Bayramını tebrik ederek vatandaşlara da yerel esnaftan alışveriş yapmaları çağrısında da bulundu.

Ramazan Bayramının bereketiyle çarşı ve pazarların da hareketlendiğini ifade eden BESO Başkanı Çiftçi, hem halka hem de esnafa çağrıda bulundu. Halka bayram alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını isteyen Çiftçi, esnaftan ise fiyat konusunda halka yardımcı olmalarını talep etti.

“Halka yardımcı olalım”

Esnafın asla kaliteden ödün vermemeleri gerektiğini ifade eden Çiftçi, “Esnaf olarak kaliteye önem vermemiz lazım. Fiyatları makul tutalım ki hiç olmazsa alışveriş olsun. Bu minvalde halka yardımcı olalım. Rekabet kaliteyi artırsın, birbirimize zarar vermesin. Esnafımızdan bunu istiyoruz.” dedi.

“Yerel esnafımızı kalkındıralım”

Halktan yerel esnaftan alışveriş yapmalarını isteyen Çiftçi, “Yerel esnafımızı kalkındıralım, onları güçlendirelim. Esnaftan alışveriş yapalım. Yerel esnaf güçlenirse tüm şehir güçlenir. Alışveriş yaparken de israfa kaçmamaya dikkat edelim. Esnaf olarak da kalitesizlikten kaçalım.” ifadelerini kullandı.

Şimdiden tüm esnafın Ramazan Bayramını tebrik ettiğini belirten Çiftçi, bu bayramın kardeşliğin pekişmesine vesile olması temennisinde bulundu. Aile, akraba ve kimsesiz insanların bayramda unutulmaması gerektiğini dile getiren Çiftçi, esnafa bunun için yoğun birçaba göstermelerini istedi. Konuşmasının sonunda Gazze’nin de unutulmaması gerektiğini belirten Çiftçi, Filistin halkına maddi ve manevi desteğin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.