167 ton atık giysi ekonomiye kazandırıldı

Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, şehir merkezinde kurduğu 100 adet tekstil ve giysi atıkları kumbarası ile 167 ton tekstil atığını geri dönüşüme kazandırdı.

167 ton atık giysi ekonomiye kazandırıldı
Yayınlama: 26.05.2024
28
A+
A-

Çevreyi korumak ve sıfır atık yönetimini yaygınlaştırmayı amaçlayan Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Sıfır Atık Yönetmeliği’ne uygun olarak evlerden toplanan giyim, ayakkabı, kemer, çanta, tül, perde, battaniye ve nevresim gibi tekstil ürünleri belirli bölgelere konumlandırılan 100 tekstil atık kumbaraları sayesinde geri dönüşüme kazandırıyor.

Batman kent merkezinde bulunan mahallelerde toplam 100 noktada yer alan kumbaralar ile 20 ayda toplam 167 ton giyim ve tekstil atığı geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırıldı.

Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, vatandaşların ev tekstil ürünlerini çöpe atmak yerine belirlenen kumbaralara atmalarını isteyerek bu şekilde, sadece geri dönüşüm sürecine katkı sağlanmakla kalmayacak, aynı zamanda karbon ayak izinin de azaltılmasına önemli bir katkı sağlanacağını belirtti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.