Askon’un bu ayki konukları Güzel ve Nerse

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şubesinin düzenlediği aylık istişare toplantısının bu ayki konukları Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Faruk Güzel ve Ticaret İl Müdürü Burak Nerse oldu.

Askon’un bu ayki konukları Güzel ve Nerse
Yayınlama: 26.05.2024
Düzenleme: 27.05.2024 11:32
62
A+
A-

Toplantıda, Batman’ın sanayi ve ticaret alanındaki gelişmeleri, sektörlerin karşılaştığı zorluklar ve çözüm önerileri ele alındı. Şube üyelerine konuşan Kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliğini çok önemsediklerini, bu konuda Askon’un üstlendiği etkin rolün memnuniyet verici olduğunu ve kamu özel iş birliği ile sektörel gelişime ciddi anlamda katkısının olduğunu dile getirdiler.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Faruk Güzel, destek ve teşvik programları, Sanayi Sicil belgelerinin verilmesi, Teşvik belgelerinin kapatılması, Teşvik programına alınan OSB’lerimizin durumları, istihdam, ara eleman ihtiyacına yönelik paydaş kurumlar ile birlikte düzenlenen eğitim programları, yatırımcıyı korumaya yönelik çalışmalar, bölgedeki sanayi yatırımlarının artışı ve geleceğe yönelik projeler hakkında bilgi verirken, Ticaret İl Müdürü Burak Nerse, Batman’daki ticaret hacminin genişlemesi ve yerel işletmelerin desteklenmesi, iç ticaret ile ilgili denetim ve kontroller, Esnaf ve kefalet ile ilgili çalışmalar ve tüketicinin korunması konularında yaptıkları çalışmaları ve görüşlerini paylaştı.

ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu, toplantıya katılımlarından dolayı Güzel ve Nerse’ye teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin iş dünyası için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Şubenin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Nasıroğlu, “Bu toplantıda sektördeki gelişmeler ve sorunlar masaya yatırılmıştır. Misafirler, sektörün genel durumu hakkında görüşlerini paylaşmış ve sektöre yönelik devam eden projeler hakkında bilgi vermişlerdir.” dedi.

Sözlerini şu şekilde sürdüren Nasıroğlu: “Bu tür toplantılar, sektör paydaşları arasında ilişkilerin güçlenmesine ve sektörlerin gelişimine olumlu katkılar sağlamaktadır. Sanayi ve ticaretin gelişmesi için kamu ve özel sektörün bir araya gelmesi ve ortak çalışmalar yapması kritik öneme sahiptir” dedi.

Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından plaket takdimi, ASKON’a katılan yeni üyeler için rozet takma etkinliği ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.