Batman’da veliler arasında kitap okuma yarışması düzenlendi

Batman’ın Gercüş ilçesinde kitap okumayı cazip hale getirmek için veliler arasında düzenlenen okuma yarışmasında kazananlara ödülleri, törenle verildi.

Batman’da veliler arasında kitap okuma yarışması düzenlendi
Yayınlama: 29.05.2024
150
A+
A-

Kayapınar beldesinde Kayapınar İlkokulunun düzenlediği “Veliler Arası Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye giren velilere ödül verildi. Tören öncesi saygı duruşu ve istiklal marşının ardından 4. sınıf öğrencileri tarafından şiirler okundu.
Törende konuşma yapan Gercüş İlçe Kaymakamı Muhammed Öztaş, öğrenciye örnek olmanın önemine vurgu yaparak böyle etkinliklerin artmasını dile getirdi. Kaymakam Öztaş, bu etkinliklerde emeği geçen herkesi ve katılımcıları tebrik etti.
Kayapınar İlkokulu Müdiresi Ruken Aydemir Akkurt, kitap okumanın başarıya giden yoldaki en büyük anahtar olduğunu söyledi. Bu süreçte kitap okumayı cazip hale getirmek gerektiğine dikkat çeken Akkurt, “Velilerimizle işbirliği içerinde olursak çocuklarımızda onları rol model olarak daha iyi olduğunu düşündük ve böyle bir yarışmaya karar verdik. Kitap okumayı hem cazip hale getirmek hem bir eğlence aracı haline getirmek, hem de velilerimizle okul aile işbirliği içerinde bu süreçte yol almak istedik. Programımıza Kaymakamımız, belediye başkanlarımız, tüm daire amirlerimiz katıldılar. Hepsine maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Birinci olan öğrenci velisi Hacire Ertuğrul, kitap okuma etkinliğinin çok güzel bir yarışma olduğunu dile getirdi. Her yıl olmasını istediklerini aktaran Ertuğrul, “Çok güzel bir yarışmaydı. Heyecanlandık, okul yıllarımıza geri geldik. Yarışmanın birincisi olduğum için çok mutluyum, çocuklarım benimle gurur duydu. Çocuklarımda daha fazla kitap okuma hevesi oldu. Onlarda artık çok kitap okumaya başladı. Bu yarışmayı düzenleyen ve bu yarışmaya katılmamız için katkıda bulunan okul müdiremiz Ruken hocaya çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Etkinliğe Gercüş Kaymakamı Muhammed Öztaş, Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı Samir Özhan, İlçe Jandarma Komutanı Eren Aksu, Emniyet Amiri Burak Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahabeddin Konakçı, okul idare amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Birinci, ikinci ve üçüncü olan velilere plaket takdim edildi.
Törende birinci olan Hacire Ertuğrul’a Kaymakam Öztaş tarafından plaket takdim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.