MÜDÜR OKTUGAN, BATMAN’DA ANILDI

Batman Final Okulları, İstanbul Eyüpsultan Final Akademi Okullarında görevi başındayken yapılan saldırı sonucu yaşamını yitiren, eğitime 50 yılını adamış Müdür İbrahim Oktugan’ı Batman’da andı.

MÜDÜR OKTUGAN, BATMAN’DA ANILDI
Yayınlama: 10.05.2024
Düzenleme: 10.05.2024 13:13
87
A+
A-

Batman Final Okulları Genel Müdürü Orhan Alp, saldırı sonucu hayatını kaybeden Müdür İbrahim Oktugan için açıklamalarda bulundu.

Genel Müdür Orhan Alp yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Öğretmenlere yönelik şiddet, son zamanlarda üzücü bir şekilde artış göstermektedir. Bu durum, eğitim sistemimizin ve toplumumuzun temel değerlerine yapılan ciddi bir saldırıdır. Öğretmenler, toplumun en önemli yapı taşlarından biridir. Onlar, genç nesillerin yetişmesinde, bilgi ve değerlerin aktarılmasında kilit bir rol oynarlar. Ancak, son yıllarda öğretmenlere yönelik şiddet vakaları artmaktadır. Bu şiddetin, hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin ruh sağlığına zarar verdiği açıktır. Bu tür olaylar, sadece o öğretmene değil, tüm eğitim camiasına zarar verir. Öğretmenlerin işlerini yaparken güvende hissetmeleri ve öğrencilerle sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri hayati önem taşır. Eğitim ortamında şiddetin yer almaması, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sürdürebilmeleri için gereklidir. Bu sebeplerle, öğretmenlere yönelik şiddeti protesto etmek ve bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak son derece önemlidir. Şiddetin her türlüsünü kınıyor, öğretmenlerimizin saygı ve güven içinde çalışabilecekleri bir ortamın sağlanması için çaba harcamamız gerektiğine inanıyorum.

BATMAN FİNAL OKULLARI MÜDÜR OKTUGAN’I ANDI

Öncelikle İstanbul Eyüpsultan Final Akademi Okullarında yaşanan menfur saldırıda görevi başında yaşamını yitiren, eğitime 50 yılını adamış müdürümüz İbrahim Oktugan’ı rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Tüm eğitim camiamıza da başsağlığı diliyoruz. Eğitim camiası olarak üzgünüz, yastayız. Uzun bir zamandan beri ülkemizin dört yanında öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerimize yönelik şiddet olayları son olayla bardağı taşıran bir boyuta ulaşmıştır. Sadece fiziki saldırı değil, hakaret, haksız eleştiri, disiplin ve düzeni bozucu tutumlar öğretmen ve yöneticilerimizi mesleklerinden soğutacak bir boyuta doğru gitmektedir. Çocuklarımızı yetiştirmek için gece gündüz çalışan öğretmenlerimizin beklediği tek şey anlayış ve saygıdır. Milletimizin tarih boyunca öğretmene gösterdiği saygı ve onu yerleştirdiği konum giderek ciddi şekilde yara almıştır. Bugün yaptığımız protesto, bu tehlikeyi ülke gündemine daha güçlü boyutta taşıma amacına yöneliktir. Öğretmeni değersizleştirmek, korkutmaya, sindirmeye çalışmak bu ülkenin eğitim sistemini geriye götürmenin en belirgin adımıdır. Bir ülkede eğitimin kalitesi öğretmenin saygınlığı ve etkinliği kadardır. Final Eğitim Kurumları olarak eğitimde şiddete ve saygısızlığa asla izin vermeyeceğiz. Öğretmen ve yöneticilerimiz kurumlarımızın en önemli unsurlarıdır. Öğretmenlerimize yönelik her türlü saygısızlık, karşısında öncelikle bizi bulur. Sayın Bakanımızla dün yaptığımız görüşmede, TBMM’de öğretmene karşı işlenen suçların cezalarının ağırlaştırılacağı yönünde kanuni düzenleme yapılacağının da sözünü aldık. Disiplinsiz eğitim olmaz! Öğretmene yapılan her saygısızlık bir disiplin suçudur. Sorunlu çocukların eğitiminde daha etkin yöntemler uygulanmalı, bunların resmi ve özel okullarda akranlarını ve öğretmenlerini rahatsız etmelerine izin verilmemelidir. Final Eğitim Kurumları olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiçbir şey bizi bu ülkenin çocuklarından alıkoyamaz. Hepinizi bu anlamlı duruşunuzdan dolayı kutluyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitimcilere rahmet diliyorum. Onların kararlılığı bizim yolumuzu aydınlatan bir ışık olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.