MÜSİAD, tarım sektörünü ele aldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği MÜSİAD Batman şubesi tarım il müdürü ve TKDK ofis uzmanının katılımıyla üyelerine yönelik tarımsal destekler ve kırsal kalkınmaya yönelik yeni devlet desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

MÜSİAD, tarım sektörünü ele aldı
Yayınlama: 07.05.2024
37
A+
A-

Bilgilendirme toplantısı hakkında konuşan MÜSİAD Batman Başkanı İrfan Özdemir “Üyelerimize yönelik her ay farklı sektörlerde yatırım üretim ve istihdamın artması ve sektörlerde yaşanan sorunların muhataplarına iletilmesi için bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmekteyiz bu ay da Tarım İl Müdürümüz Mehmet Aydın ve TKDK ofisi uzmanı Mahmut Dursun’un katılımıyla kırsal kalkınmaya yönelik ve yeni devlet desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik” dedi.

‘TARIM VE HAYVANCILIK ÜLKENİN EKOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ’

Başkan Özdemir “Sektör faaliyetlerinin çok yönlü değerlendirilmesi, iyileştirilmesi, olası ya da mevcut sorunlarının tespit edilip çözüm önerileriyle yetkili mercilere sunulması ve takibi temel hedeflerimizdendir. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi ülkemiz ekonomisi için olduğu kadar, sosyal yaşantı için de önemli bir faaliyet konusudur” dedi. IPARD programı hakkında olduğu gibi ülkemizin genel görünümü hakkında da detaylı bilgiler verildi. IPARD kapsamındaki desteklerin niteliği, proje dosyası hazırlama ve başvuru sürecine ilişkin ayrıntılı bilgiler verildi. Yatırımcıların bu tür imkânlardan yararlanmaları çağrısında bulunan Başkan Özdemir, “Şehrimizin ve bölgemizin kırsal kalkınmasına somut katkılarda bulunulmasına vesile olacağına inanıyoruz” dedi. Başkan Özdemir, Tarım İl Müdürü Mehmet Aydın’a ve TKDK Ofis Uzmanı Mahmut Dursun’a bilgilendirme toplantısına katıldıklarından dolayı teşekkür etti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.