Nasıroğlu, Batman’ın il oluşunun 34. Yılını kutladı

Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman’ın il oluşunun 34. yılını yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

Nasıroğlu, Batman’ın il oluşunun 34. Yılını kutladı
Yayınlama: 16.05.2024
35
A+
A-

Nasıroğlu, mesajında modern bir şehir konumuna gelen Batman’ın 34. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını bildirdi.

Nasıroğlu “Ülkemizde petrolün ilk bulunduğu ve üretiminin yapıldığı şehir olan Batman, her ne kadar yeni bir şehir olsa da, sahip olduğu binlerce yıllık tarihi ile kadim bir medeniyet şehridir. 1990 yılına kadar çok hızlı bir gelişme yaşayan Batmanımız, 16 Mayıs 1990’da Türkiye’nin 72. ili olmuştur. Son yıllarda birçok alanda yapılan önemli yatırımlar, verimli toprakları ve genç nüfusu sayesinde bugün iddialı bir kent konumuna gelen Batman’ı marka şehir yapmak, yatırım ve üretim üssü haline getirmek için hep beraber çalışmamız gerekiyor.  Yediden yetmişe el ele vererek bu şehri daha da büyütecek, çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur, güven ve refah içinde yaşayacağı modern, güçlü ve büyük bir Batman’ı onlara teslim edeceğiz.”

Batman için çalıştıklarını ve yapacak çok işlerinin olduğunu aktaran Nasıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim Batman için daha yapacağımız çok şey var. İnsan sevdiği kişiye hani her şeyin en iyisini layık görür, onu hep daha iyi yere taşımak için çabalar ya bizim gayretimiz şehrimize ve halkımıza olan sevgimiz de  böyle. Aşkımız Batman’i en iyi yerlere taşımak ve bunu kendime görev olarak bildim. Batman için önemli pek çok proje ve çalışmayı yatırım programına almayı başardık. Hemşehrilerimizin desteği ve Allah’ın izniyle de önümüzdeki zaman diliminde gerçekleştirmek istediğimiz birçok proje daha var. Batman içim bu duygu ve düşüncelerle memleketimizin il oluşunun 34. il dönümünü kutlar, kadirşinas Batmanlı hemşerilerime en derin saygı ve muhabbetlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.