Şeyh Halid anılıyor

Batman’ın Beşiri ilçesinde türbesi bulunan Şeyh Halid’i anmak için hazırlıklar yapılıyor.

Şeyh Halid anılıyor
Yayınlama: 23.05.2024
213
A+
A-

Batman’ın Beşiri ilçesi örmegöze köyü Kanireva mezrasında türbesi bulunan Şeyh Halid’i anma etkinlikleri, her yıl mayıs ayının son haftasında gerçekleştiriliyor.

Ziyaret alanında hummalı bir çalışmanın yapıldığı görülürken, her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir ziyaretçi bekleniyor.

Şeyh Halid’i anma ve aş dökme etkinliklerinin hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Şeyh Selman Bağdu, etkinlikler için hazırlıkların bitme aşamasına geldiğini söyledi.

Şeyh Selman Bağdu

Yüzlerce çadır kurulduğunu aktaran Bağdu, anma etkinliğinin başlayacağı cumartesi gününe kadar tüm hazırlıkların bitirileceğini kaydetti.

Bağdu, anma programının 25 Mayıs Cumartesi günü başlayacağını ve pazar günü öğleden sonra sona ereceğini ifade etti.

Bağdu, “Atalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı Şeyh Halid’i anma ve aş dökme etkinliklerinin hazırlıklarını bitirmek üzereyiz. Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerimiz gelecek. Cumartesi günü sabahtan başlayacak olan etkinliğimiz pazar günü öğleden sonra bitecektir. Aş dökme ve anma etkinlikleri yapacağız. Pazar günü misafirlerimiz gittikten sonra etkinliğimizi sonlandıracağız.” dedi.

Bu sene çok büyük bir katılım beklediklerini ifade eden Bağdu, misafirleri en güzel şekilde ağırlayacaklarını kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.