VALİ CANALP, BATMAN’IN İL OLUŞUNU KUTLADI

Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman’ın il oluşunun 34. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

VALİ CANALP, BATMAN’IN İL OLUŞUNU KUTLADI
Yayınlama: 16.05.2024
Düzenleme: 16.05.2024 14:41
25
A+
A-

‘’Petrolden Doğan Şehir BATMAN’’

Batman; küçük bir Anadolu köyü iken 1950’li yıllarda Raman Dağında petrolün bulunmasıyla hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış, kısa sürede ilçe ve 1990 yılında da Türkiye’nin 72. vilayeti olmuş bir kenttir.

Kadim toprakların modern bir medeniyet kentidir

Petrol endüstrisi ile hızla büyüyüp gelişen ve son yıllarda birçok alanda yapılan yatırımlarla birlikte kabına sığmayan Batman; Organize Sanayi Bölgeleriyle ülke ekonomisine sağladığı katma değer birlikte 650 bin nüfusuyla Büyükşehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir il olmanın yanında, binlerce yıllık tarihi ve kültürel değerleri bakımından kadim toprakların modern bir medeniyet kentidir.

Batman yöneticileri olarak, kentimizin her alanda daha etkin ve güçlü, yurt ekonomisine daha fazla katma değer kazandıran, halkın huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir il olması yolunda azami gayreti içerisinde olacağız. Her geçen gün daha da büyüyüp gelişen, geleceği aydınlık, bir kentin insanları olarak ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz Batmanımızın il oluşunun 34. yıldönümünü kutluyor, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Batmanlı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.