BATMAN’DA HAREKETLİ SAATLER! 3 GÖZALTI

DEM Parti Hakkari Belediyesi’ne atanan kayyumu protesto etmek için DEM Parti Batman İl Binası önünde toplanan grup yürüyüş yapmak isteyince arbede yaşandı.

BATMAN’DA HAREKETLİ SAATLER! 3 GÖZALTI
Yayınlama: 03.06.2024
Düzenleme: 03.06.2024 16:50
393
A+
A-

DEM Parti Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınıp yerine Hakkari Valisi’nin kayyım olarak atanmasını protesto etmek için Atatürk Parkına yürümek isteyen gruba polisin izin vermemesi üzerine yürüyüş yapmak isteyen gruba polis biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etti.

‘Halk iradesi gasp ediliyor’

İl yöneticilerinin polisle yaptığı görüşme sonucunda basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını okuyan Demokratik Bölgeler Partisi Batman İl Eş Başkanı Resul Çetin, “31 Mart yerel seçimlerinden büyük bir yenilgiyle çıkan AKP-MHP rejimi bir kez daha faşizan ve darbeci zihniyetini ortaya koyarak halk iradesini gasp etmek ve seçme-seçilme hakkını Kürt Halkının elinden almak istiyor. Hakkari Belediye Eş Başkanımızın gözaltına alınması ve ardından da Hakkari Belediyemize kayyım atanması, Kürt Halkına ve onun siyasal iradesine yönelik açık bir düşmanlık ve özgürlük iradesini kırmaya dönük beyhude bir hezeyanda. Bu faşizmi en kararlı ve en güçlü şekilde kınıyor, bu kararları tanımıyor, irade kırımı amaçlı tüm bu anti-demokratik uygulamalara karşı süreklileşen bir mücadele süreci geliştireceğimizi duyuruyoruz. AKP-MHP rejimi zamana yaydığı bir strateji ile faşizmi kanıksatmak, demokrasi düşmanlığını olağanlaştırmak ve kayyım gaspını meşrulaşmış bir rejime dönüştürmek, günlük darbelerle seçimlerde ve sandıkta ulaşamadığı sonuçlara faşizmi normal bir yönetim aişimiymiş gibi rutinleştirerek varmak istiyor” dedi. (Ramazan Tunç)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.