Kanalizasyondan çıkanlar ekipleri şaşırttı

Batman Belediyesi BASKİ Müdürlüğü ekipleri, Korik Mahallesi’nde tıkanan kanalizasyon hattının açılması çalışmasında kanalın araba lastiği ile tıkatıldığını belirledi.

Kanalizasyondan çıkanlar ekipleri şaşırttı
Yayınlama: 06.06.2024
435
A+
A-

Batman Merkez Korik Mahallesi’nde kanalizasyon hattından taşan suların ve kötü kokuların etrafa yayılması üzerine çevrede inceleme yapan Belediye BASKİ Müdürlüğü ekipleri tıkanan kanalizasyon hattının üzerini açtıklarında şok edici bir manzarayla karşılaştı.

Kanalizasyon hattına araba lastiği atılarak bilinçli bir şekilde hattın tıkatıldığını belirleyen ekipler, tıkanıklığa neden olan lastikleri uzun uğraşlar sonucu çıkarabildi.

Kanalizasyon hattına katı atıkların atılmaması gerektiğini hatırlatan yetkililer kanalizasyon hattını bilinçli olarak tıkayanların tespit edilmeleri durumunda yasal işlemlerin yapılacağını belirtti.

Kanalizasyon hattına bilinçli bir şekilde tıkayanların hem çevreye hem de halka zarar verdiğini belirten BASKİ yetkilileri bu duruma neden olanların kesinlikle yasal uygulamaya tabi tutulacaklarını belirtilerek vatandaşların böylesi hareketlerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.