Umut Kervanı’ndan evlenmek isteyenlere destek

Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, maddi imkânsızlıklar sebebiyle evlenemeyen gençlere destek vereceklerini söyledi. Aile kurumunu çok önemsediklerini belirten Elibüyük, ayrıca ailelere de önemli çağrıda bulundu.

Umut Kervanı’ndan evlenmek isteyenlere destek
Yayınlama: 30.06.2024
Düzenleme: 30.06.2024 11:52
145
A+
A-

Bölge ziyareti kapsamında Batman’a gelen Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Umut Kervanı Batman Derneğinde konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Umut Kervanı Batman Derneği Başkanı Nurettin Teymur’un da hazır bulunduğu açıklamada Elibüyük, Umut Kervanı Vakfı olarak ekonomik nedenlerden ötürü evlenemeyen gençlere maddi yardımda bulunacaklarını belirtti.

Elibüyük, “2024 yılının başında önümüze hedef olarak koyduğumuz Türkiye geneli 100 çift gencimizi evlendirme projesi vardı. Yalnız Gazze saldırılarıyla beraber bu projemizi bir müddet rafa kaldırmak zorunda kalmıştık. Şu anda projemizi tekrar hayata geçirmek için sahaya indik.” dedi.

“Herkese projemizden bahsedeceğiz”

İlk ziyaretlerini Marmara, Ege Bölgesinde bazı illerde gerçekleştirdiklerini ifade eden Elibüyük, “Daha sonra Adana, Gaziantep, Urfa ile başlayan, dün Diyarbakır ile başlayan ve bugünde Batman ile devam eden program çerçevesinde buraya geldik. Bugün inşallah basın mensuplarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceğiz, hayırsever iş adamlarımızı ziyaret edeceğiz ve bu projemizden bahsedeceğiz.” diye konuştu.

“Aile toplumun temel taşını oluşturuyor”

Projenin içeriği hakkında bilgi paylaşan Elibüyük, şöyle devam etti:

“Aile toplumunu çok önemsiyoruz. Aile önemli kurumlarımızdan bir tanesidir. Toplumun temel taşını oluşturan aile yapımıza yönelik içerden ve dışardan nasıl bir saldırı altında olduğunu görüyoruz. Diğer taraftan son yıllarda ekonomik şartlardan dolayı genç kardeşlerimizin isteyip de maddi imkansızlıktan ötürü bir türlü evlenemediğini görüyoruz. Vakıf aracılığıyla hayırsever iş adamlarımızla beraber genç kardeşlerimizin evlilik ile ilgili önemli bir maddi yük tutan ev eşyalarına yönelik destek paketi yardımında bulunacağız.”

Projeyle birlikte gençlerin evliliğini kolaylaştıracak önemli bir adım atacaklarını vurgulayan Elibüyük, ailelerden de evlenecek gençlere maddi anlamda zorluk çıkarmamalarını istedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.