STK Temsilcilerine Bilgilendirme Eğitimi Verildi

Batman Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme eğitimine çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve basın mensubu katıldı. Eğitimde, Dernekler Kanunu’nda yapılan son değişiklikler, Dernek Projeleri, Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele stratejileri ve yeni DERBİS V2 versiyonundaki güncellemeler detaylı bir şekilde ele alındı.

STK Temsilcilerine Bilgilendirme Eğitimi Verildi
Yayınlama: 10.07.2024
Düzenleme: 10.07.2024 18:12
41
A+
A-

Eğitimin açılış konuşmasını yapan yetkililer, geçmişte İl Emniyet Müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren “Dernekler Masası”nın görevlerinin artık İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne devredildiğini vurguladılar. Bu değişiklikle birlikte, derneklerin yanı sıra siyasi partiler, sendikalar, yardım toplamaları, federasyonlar ve konfederasyonlar gibi çeşitli kuruluşların işlemlerinin de müdürlük tarafından yürütülmeye başlandığı belirtildi.

Vali Ekrem Canalp ve Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz’e teşekkürlerini ileten müdürlük yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarına daha etkin ve verimli hizmet sunma kararlılıklarını ifade ettiler. Mevzuat konularında yaşanan her türlü soruna çözüm bulmak için müdürlük kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdiler.

Eğitimin sonunda katılımcılara teşekkür eden yetkililer, bilgilendirme eğitimlerinin düzenli olarak devam edeceğini ve sivil toplum kuruluşlarının kamu yararı için çalışmalarının önemine vurgu yaptılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.