Başkan Selman Nasıroğlu’ndan Asgari Ücret Açıklaması

Başkan Selman Nasıroğlu’ndan Asgari Ücret Açıklaması
Yayınlama: 28.12.2023
187
A+
A-

Anadolu Aslanları iş adamları derneği (ASKON) Batman şube. Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu; Açıklanan asgari ücretle ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada;

BEKLEDİĞİMİZ, MAKUL KARŞILADIĞIMIZ BİR ORAN OLDU

“Öncelikle işveren ve işçi tarafının ortak bir mutabakatla anlaşılmış olması son derece memnuniyet verici.

‘MAKUL KARŞILADIĞIMIZ BİR ORANDIR’

700 TL devlet desteği ile yüzde 49 artışla net 17 bin 02’TL olan asgari ücreti enflasyonist bir ortamda iş insanları olarak beklediğimiz, makul karşıladığımız bir orandır.  Bu artışla birlikte enflasyonla olan mücadelemizin devam ederek vatandaşlarımızın enflasyona karşı ezdirilmemesi temennimizdir.

ALIM GÜCÜNÜ GÜÇLENDİRECEKTİR’

Bu konuda tavizsiz verilecek olan mücadele hem vatandaşlarımızın alım gücünü güçlendirecektir hem de ekonomide normalleşme sağlanacaktır.

VATANDAŞIN CEBİNE GÖZ DİKENLER EN AĞIR MALİ CEZALARA ÇARPTIRILMALI

Özellikle enflasyona karşı vatandaşlarımızın edindirilmemesi üzerine fedakârca alınan yeni asgari ücret kararını suiistimal ederek vatandaşın cebine göz dikenlere göz açtırılmamalı bunu suiistimal edenler en ağır mali cezalara çarptırılmalıdır. Yeni asgari ücret hayırlı ve bereketli olsun. 
Sürecin ortak bir noktada sonuçlanmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve komisyonun değerli üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.