Batman’da banka bilgilerini kullandıran 109 kişi tutuklandı

Batman’da hesap bilgilerini ve banka kartlarını başka kişilere kullandırarak siber suçuna ortak olduğu belirtilen 109 şahsın tutuklandığı bildirildi.

Batman’da banka bilgilerini kullandıran 109 kişi tutuklandı
Advert
Yayınlama: 28.02.2024
574
A+
A-

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, özellikle son dönemlerde sosyal medya, e-posta ve internet ortamında kullanılan dolandırıcılık yöntemleriyle pek çok kişinin maddi ve manevi zararlara uğratılarak internet dolandırıcılarının hedefi haline geldiği belirtildi.

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla sosyal medya kullanımında belirgin bir artış yaşandığı ifade edilen açıklamada, tamamı sanal ortamda gerçekleşen bu faaliyetlerin dolandırıcıların da bu alandaki suç girişimlerini arttırdığına dikkat çekildi.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 2023 ve 2024 yılları içerisinde yürütülen çalışmalar kapsamında “Bilişim Sistemlerinin, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık” suçundan ve özellikle hesap bilgilerini ve banka kartlarını başka kişilere kullandırarak bu suça ortak olan 109 şüpheli şahsın adli makamlarca tutuklandığı kaydedildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.