Sağlık çalışanlarından bıçaklı saldırıya tepki

Batman’da acile gelen bir hasta, kendisine yardımcı olan sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırıda bulundu. Saldırıda yaralanan olmazken sağlık çalışanları, düzenledikleri basın açıklamasıyla saldırıya tepki gösterdi.

Sağlık çalışanlarından bıçaklı saldırıya tepki
Yayınlama: 19.03.2024
751
A+
A-

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen sağlık çalışanları, bir hastanın iki sağlık çalışanına bıçaklı saldırı girişimine düzenledikleri basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, yaptığı açıklamada, artık sağlıkta şiddeti istemediklerini söyledi.

Tedavi için Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen bir hastanın sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırıda bulunup tehdit ve hakaretler savurduğunu belirten Dursun, saldırıyı yapan şahısla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını ifade etti.

“Şiddet eylemini kınıyoruz”

Sağlıkta şiddet terörünün yüzünü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi çalışanlarına karşı gösterdiğini kaydeden Dursun, “Toplum sağlığını bozucu etkisi olan ve yeni nesiller üzerinde şiddet kullanımının yaygınlaşmasına neden olan sağlıkta şiddet terörünün mağduru olmaktan bıktık, usandık. Hastanede farklı bir birimin hastası olmasına rağmen kendisine yardımcı olunmasına çalışılan hasta, tedavisi için kayıt açtırmaya yönlendirince iki sağlık çalışanımıza bıçakla saldırmış, tehdit ve küfürler savurmuştur. Beyaz kod verilen olayda hukuki süreç başlamış bulunmaktadır. Bu şiddet eylemini kınıyor ve konunun takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.” dedi.

Şiddete yönelik caydırıcı cezaların hala verilmediğini, hastane hizmet ortamındaki güvenlik şemasının yetersiz olduğunu belirten Dursun, sağlık hizmeti sunmanın artık kendileri için eziyet haline geldiğini kaydetti.

“Hak etmiyoruz”

Sağlıkta şiddete yönelik cezaların caydırıcı olmasını talep eden Dursun, “Sağlıkta terörü besleyen bu kişi ve yanlış zihniyetteki odaklar bilsin ki gecemizi gündüzümüze katarak milletimize sunduğumuz özenli sağlık hizmetini sunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu sebeple diyoruz ki yazıktır etmeyiniz, hak etmiyoruz, susmuyoruz. Sağlık-Sen Batman Şubesi olarak her daim sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu belirtir, bu tarz üzücü olayların yaşanmamasını temenni eder ve sağlıkta şiddet karşısında artık faillere caydırıcı cezaların bir an önce verilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.