Bem-Bir-Sen: Baskıyla istifa ettiriyorlar

Bem-Bir-Sen Batman İl Başkanlığı, Batman Belediyesi’nde çalışan üyeleri hakkında açıklama yaptı.

Bem-Bir-Sen: Baskıyla istifa ettiriyorlar
Yayınlama: 05.04.2024
Düzenleme: 05.04.2024 15:27
1.437
A+
A-

Bem-Bir-Sen, “31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerini sükûnet ve milletimize yakışır bir olgunlukla geride bırakmış bulunuyoruz vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve batmanımıza hayırlı olmasını dileriz.

Batman Belediye Başkanlığına yeni seçilmiş yönetimin bilgisi dâhilinde mi?

Bilmiyoruz! Ama yönetime şirin gözükmek veya bir makama atanmak isteyenler (Eski Başkan Yardımcısı vb.) kişiler gurup halinde Belediyemizde oda oda dolaşarak baskı ile üyelerimizi istifa ettiriyorlar. Üyelerimizin büyük çoğunluğunun direnciyle karşılaşan malum şahıslar son iki günde baskıyı arttırarak istifa ettirdikleri personeli yönetime yakın sendikaya üye yaptılar. Henüz yönetim göreve başlamamışken durumdan vazife çıkaranlara diyoruz ki…

Çoğunluğu elde ederek yetki almak maksadı ile yaptığınız baskı kabul edilemez. Ayrıca, kanunen Temmuz 2024’de yayımlanacak Resmî Gazete’ ye kadar Yetkili sendika “Bem-Bir- Sen” dir.

Yönetime yakın sendika veya onlar adına hareket edenlerin üyelerimize istifa baskısı yapması sendikacılık değil düpe düz zorbalıktır. Bu baskıların devam etmesi halinde hukuki yollara başvuracağımızın bilinmesini saygılarımızla kamuoyuna sunarız.” İfadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.