İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Gerçekleştirildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2024 yılı 2. Olağan Toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın çevrimiçi katılımıyla 81 ilde aynı anda yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Gerçekleştirildi
Yayınlama: 26.04.2024
Düzenleme: 26.04.2024 14:44
38
A+
A-

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Işıkhan, Türkiye’de istihdam verilerini paylaşarak mesleki eğitimin desteklenmesinin önemine vurgu yaptı. Vali Ekrem Canalp başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı; Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Kaya İlhan Çetinkaya tarafından İŞKUR İl Müdürlüğünce İstihdam ve Mesleki Eğitim alanında yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirme sunumu ile devam etti.

SANAYİ ALANLARI İLGİLİ GELİNEN SON DURUM GÖRÜŞÜLDÜ

Önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projeler ve hayata geçirilecek sanayi alanları ilgili gelinen son durum görüşüldü.  Toplantıya; Vali Yardımcısı Muhammed Yılmaz, Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, ilgili kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, oda ve STK yöneticileri ile sendika temsilcileri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.